W wyniku decyzji organizatorów konkursu na finał przeglądu konkursu Nowe Źródła 2017 zapraszamy zespoły:

Oreada (Wola Moszczenicka) - zespół folkoffowy tworzący autorskie kompozycje - muzykę do poskakania i do popłakania. Inspirowana kulturą ludową warstwa tekstowa osadzona jest w oryginalnych i nowoczesnych aranżacjach, a sześć różnych charakterów i wrażliwości tworzy na scenie swoistą mieszankę wybuchową. Mimo krótkiego okresu działalności, OREADA jest laureatem wielu ogólnopolskich konkursów muzycznych, m.in. zwycięzcą BAZUNY 2016 i YAPY 2017, a także zdobywcą wyróżnienia 52. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Krajka -  zespół śpiewu autentycznego Krajka tworzą obecni i byli uczniowie szkoły z j. ukraińskim w Przemyślu. Istnieje od 2011 roku. W repertuarze ma około 200 pieśni i piosenek ukraińskich zarówno z centralnej Ukrainy, jak i z terenów południowo-wschodniej Polski. Zespół nagrał dwie płyty, z czego pierwsza zdobyła 3 miejsce w konkursie II programu PR "Fonogram Źródeł", a druga wyróżnienie w tym konkursie. Od dwóch lat zespół współpracuje z kapelą Serhija Okhrimchuka z Kijowa, której członkowie biorą udział w najważniejszych projektach etnicznych w Ukrainie - Drewo, Choreja Kozacka, Hulajhorod.

Addhrai - włoska grupa muzyczną nu folk grająca tarantelle, tammuriate,walce i inne pieśni ludowe z klasycznymi aranżacjami. Muzyka, zespołu pochodzi z centralnych i południowych Włoch, z takich regionów jak Lacjum ( Sezze), Salento ( Apulia), Kalabria i Sycylia. Członkowie zespołu pochodzą z Włoch, Polski i Hiszpanii.

Dziękujemy wszystkim zespołom za zgłoszenia!

Nowe Źródła 2016 wygrał Teofil - akoredonista eksperymentujący z folkiem, improwizujący i bawiący się dźwiękiem i słowem. Teofil wystąpił w duecie ze skrzypaczką Izą Kozak.

13879319_1777754172509357_6529554709137943093_nteo

fot. Artur Piłat

W finale Nowych Źródel wystapiła również Katka Kotecka - twórczyni muzyki autorskiej i zespół Baśnie Zebrane, który przedstawił mieszankę inspiracji muzyką świata, poezją śpiewaną, folkiem, baśniami i pieśniami wszelkich kultur.

 Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie muzycznych NOWE ŹRÓDŁA 2016.
Jesteś młodym muzykiem? Chcesz rozwinąć się i spróbować swoich sił na poważnym festiwalu?
Wyślij zgłoszenie swoje lub swojego zespołu na konkurs NOWE ŹRÓDŁA.

  Trzech finalistów zdobędzie zaproszenie na finał przeglądu, który odbędzie się 8 lipca w Gorajcu, podczas szóstej edycji Festiwalu Folkowisko.
Nagrody:
Dla trzech finalistów: karnet na Festiwal Folkowisko, możliwość udziału w warsztatach muzycznych z Angelą Gaber i Orkiestrą pw. Św. Mikołaja

Dla zwycięzcy: Występ na koncercie głównym Festiwalu Folkowisko (9 lipca) i atrakcyjne nagrody rzeczowe

Przyjedź, poznaj, zainspiruj się!
Chcemy, by nasz konkurs stał się dla uczestników także źródłem inspiracji. Miejscem, w którym rodzą się pomysły, a muzyka wypełnia nie tylko każdy kąt, ale też i najdalsze zakamarki umysłu. Wielu muzyków, różne gatunki muzyczne, inspiracje tradycyjne i współczesne, spotkania ze znanymi zespołami koncertującymi nie tylko po Polsce, ale także Europie i świecie.
Szczegóły dotyczące zgłoszeń znajdziesz na stronie www.nowezrodla.gorajec.info
Na zgłoszenia czekamy do 10 czerwca 2016 r.
Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Folkowisko.

Zakończyła się pierwsza edycja Nowych Źródeł. Przeprowadziliśmy dwa koncerty zdolnych, młodych muzyków w klimatycznych miejscach: rockowej knajpie RePublika i folkowym ośrodku Chutor Gorajec.

Gratulujemy:

Monice Kowalczyk laureatce nagrody głównej

Monika Kowalczyk 1 fot. Damian SzczepańskiZespołowi Janki - laureatom nagrody folk/poezja

Janki 1 fot. Damian SzczepańskiZespołowi B-17 - laureatom nagrody rock

! B17 z logo !A także finalistom: Spring Rolls, Blant, Razem czy Osobno, Mateuszowi Nockowi, Katarzynie Szkutnik i zespołowi Styrta.

Dziękujemy również członkom obu jury i sponsorom. Szczególnie dziękujemy Tomedia Studio, który oprócz planowanej rejestracji nagrań zwyciężczyni, zaprosił do studia na nagranie również zespół B-17.

Komunikat Komisji Konkursowej, 31 marca 2015

Ze względu na liczbę i charakter zgłoszeń zarząd Stowarzyszenia, zgodnie z pkt IV.2. Regulaminu konkursu postanawia wprowadzić zmiany w przebiegu konkursu i w jego regulaminie.

Ze względu na zróżnicowany charakter zgłoszeń postanawiamy podzielić zespoły na dwie kategorie (rock i folk/poezja) oraz zorganizować dwa koncerty. Pierwszy (rock) zostanie przeprowadzony w Tomaszowie Lubelskim 30 kwietnia w klubie RePublika. Drugi (folk/poezja) w Gorajcu 2 maja w Chutorze Gorajec. ...czytaj dalej Komunikat Komisji Konkursowej – zmiana regulaminu

Finaliści Nowych Źródeł (10 najciekawszych muzyków/zespołów wybranych przez komisję i internautów spośród zgłoszonych osób) otrzymają możliwość udziału w warsztatach 1-2 maja w kulturalnym Ośrodku Chutor Gorajec. Zapraszamy na dwa moduły warsztatowe: ŹRÓDŁA INSPIRACJI i ŹRÓDŁA ROZWOJU.

Przyjedź, poznaj, zainspiruj się!

Chcemy, by nasz konkurs stał się dla uczestników także źródłem inspiracji. Miejscem, w którym rodzą się pomysły, a muzyka wypełnia nie tylko każdy kąt, ale też i najdalsze zakamarki umysłu. Wielu muzyków, różne gatunki muzyczne, inspiracje tradycyjne i współczesne, spotkania ze znanymi zespołami koncertującymi nie tylko po Polsce, ale także Europie i świecie.

Brzmienia, rytmy, rozmowy i jam-session! Zagraj z nami!

Tworzenie muzyki to także nieustanny rozwój. Aby odnieść sukces trzeba pewnie poruszać się nie tylko po scenie, ale i po studiu nagraniowym. Warsztaty Nowych Źródeł to możliwość zdobycia wiedzy technicznej oraz wiedzy w zakresie marketingu i managementu.

Nowe umiejętności możesz sprawdzić od razu w praktyce. Zapraszamy na scenę!